10 věcí, které vám o zásnubách nikdo neřekl

Zásnuby – věc romantická, nádherná a zároveň nervy drásající. Každopadně se zásnuby řadí k okamžikům, které byste si měli pamatovat celý život.

1. Váš sen o těch nejromantičtějších zásnubách na to nejkrásnějším místě na světě se velice pravděpodobně nesplní.

Ale nezoufejte, ať už vás požádal o ruku na gauči v obýváku, nebo v obchodě při nákupu pracího prášku, jsou to vaše zásnuby – a ty jsou pro vás ty nejdůležitější a jedinečné zároveň.

2. Nedokázete přestat zírat na svůj prsteníček.

Ten třpytivý zázrak na vaší ruce přitahuje váš pohled jako magnet, a i když jdete po ulici, či sedíte v tramvaji nebo se nudíte v práci – máte pocit, že všichni na váš prstýnek zírají spolu s vámi. A částečně máte pravdu – tak si udělejte hezkou manikúru, ať to vypadá.

3. O svém zasnoubení budete muset vyprávět všem ve svém okolí nejméně milionkrát.

Každý (kolegyně, sestra, vaše kadeřnice, trenérka, učitelka, matka, sousedka…) to budou chtít slyšet. A zas a znova. To je holt součástí zásnub.

4. Každý chce vědět datum a místo.

Ihned poté, co se do světa rozletí zpráva o vašem zasnoubení, každý se automaticky ptá na datum a místo obřadu, ačkoliv vy jste se k těmto úvahám ještě nedostala. (Stále jste u bodu 2 – neustávající zírání na snubní prsten).

Budete muset opakovat nějakou všeobecnou frázi, jako např.: „Jsem tak vzrušená z těch zásnub, že zatím nedokážu myslet na nic jiného. Jsem si jista, že ještě bude dostatek času vymyslet, co bude.“

5. Máte na tváři neutuchající úsměv, který ovšem občas zhořkne…

Každý z nás ma ve svém okolí nějakého mrzouta, kterému nic není dobré. Pakliže se vám podaří někoho takového potkat, nezapomeňte, že jeho věčně pokazená nálada je jenom jeho problém. Soustřeďte se pouze na to pozitivní, co vás čeká (zkoušení pohádkových šatů, ochutnávka dortu, výběr snubních prstenů, kytice… a nakonec i svatební cesta!

6. Vaši přátelé jsou ti, kteří vás podrží a kteří vám udržují permamentně dobrou náladu.

Bez ohledu na škarohlídy – vy přece máte své přátele a kamarády, kteří tu dobrou zprávu s vámi prožívají, šíří ji dál pomocí Facebooku a  zvou vás na skleničku, abyste to náležitě oslavili.

7. Najednou máte kolem sebe množství svatebních expertů.

Všichni vaši známí a příbuzní, kteří mají sňatek už za sebou (někteří dokonce víckrát) se najednou jako mávnutím proutku promění na zkušené svatební koordinátory a zásobují vás většinou neužitečnými, či nepotřebými radami. V klidu si je vyslechněte, ale zařiďte se podle svého.

8. Svatební časopisy i svatební weby se stanou vaším denním chlebem.

Nemůžete odolat stánku s časopisy, kde vykoupíte všechno, co obsahuje slovo „svatba“ a na internetu trávíte daleko více času než kdykoliv předtím a horečně surfujete po stovkách stránek, hledajíc dobré rady, nápady a inspirace. To vám chválíme.

9. Zachvátí vás „předsvatební horečka“.

Ano, je to doslova jako nemoc, když chystáte nejdůležitější událost svého dosavadního života. Možností je tak moc a vy najednou zjišťujete, že se nedokážete pro nic rozhodnout.

Jen klid, zpomalte, vydechněte si a začněte si konečně užívat čas zásnub. A pok požádejte svou maminku, sestru, kamarádku nebo profesionální koordinátorku o pomoc.

10. Váš vztah se najednou změní.

Nezáleží na tom, jak dlouho se svým nastávajícím znáte, nebo či dokonce spolu už několik let žijete… Váš vztah se trochu změní. Už to není „obyčejné“ chození, dali jste si vážný a zavazující slib. Jste vzrušená a zároveň máte obavy z toho, co vás čeká. Je načase si uvědomit, že prožíváte nejkrásnější a nejvíc vzrušující období svého života… Přejeme vám hodně štěstí.

error: Obsah je chráněn!