Jak požádat o ruku? Pár dobrých rad mužům, jak správně žádat o ruku.
Ano, my víme, že jste vážně dobrej v mnoha věcech, ale přece jenom… Pár dobrých rad by se vám nejspíš hodilo, okamžik zásnub dokáže rozhodit i toho největšího kliďase (řekne ANO? nebo mě odmítne?).
Za přečtení tohoto článku nic nedáte a třeba vám to v něčem pomůže. My z toho budeme mít dobrý pocit a vy snoubenku, každý si přijde na své.
Níže uvedené rady byly sepsány zkušenými ženami, které jsou už nějakou dobu šťastně vdané a rádi by se podělily o své zkušenosti.
Co dělat a čemu se vyhnout:
- Ačkoliv hollywoodské filmy tvrdí pravý opak, veřejné zásnuby před davem cizích lidí nejsou obvykle pro nevěsty to pravé ořechové. Ne každá žena ocení tak intimní okamžik jako žádost o ruku, když na ni zrovna čumí celá restaurace či dokonce plný stadion. Vyberte si proto nějaké romantické, ale tiché, nepřecpané místo (pokud vaše vyvolená není zrovna exhibicionistka).
- Nedávejte zásnubní prsten do jídla či do pití! NIKDY! Může se to zdát jako skvělý a zábavný nápad, ovšem není to moc originální a hlavně to dokáže způsobit problémy. Pakliže je prsten ukrytý například v zákusku, či ve sklenici šampaňského, tak hrozí, že místo romantického večera můžete skončit zcela prozaicky na pohotovosti. Možná byste se divili, ale stává se to docela často.
- Nekomplikujte to. Při zásnubách se kreativita sice oceňuje, ale pokud strávíte celý večer nervózním pokukováním na hodinky, abyste se ujistil, že limuzína s balonky a konfetami a komorní houslový orchestr dorazí načas, vydal jste se špatným směrem. Při žádosti o ruku je důležitá jenom jedna věc: samotná žádost o ruku.
- Nežádejte o ruku příliš brzy (na začátku vztahu, když je vaše zamilovanost opravdu silná), pravděpodobně byste se dočkal odmítnutí. I když se vám může zdát, že vás vaše partnerka bezmezně miluje, to ještě neznamená, že se již rozhodla strávit s vámi celý život. Před tím, než se zasnoubíte, rozhodně byste měli zažít společně spoustu důležitých věcí, jako např. dovolená, poznání kamarádů toho druhého, seznámení se s rodinou atd. Měli byste určitě znát zájmy a touhy toho druhého a hlavně jeho názor na manželství a děti.
- Při žádosti o ruku nestačí vybrat jenom to správné místo – i vy byste měl vypadat náležitým a odpovídajícím způsobem, to znamená, že budete hladce oholen, vysprchován, navoněn a elegantně oblečen. (Budete se divit, ale někteří muži zrovna tohle nepovažují za důležité. Ženy ano.)
- Udělejte z toho významnou událost, kterou si budete pamatovat oba dva (v dobrém slova smyslu). Nezáleží na tom, kolik peněz u toho utratíte, ale JAK to uděláte. Vyberte to správné místo a ten správný okamžik. Rozhodně ji nežádejte o ruku při běžné činnosti, jako např. při mytí nádobí či vaření nebo nákupech. Tehdy není žádná žena na něco tak významného, jako žádost o ruku připravena.
- Rozhodně si připravte zásnubní prsten. Je to tradice a každá žena to více-méně očekává.
Velikost prstenu musíte prostě odhadnout, nebo si tajně vemte některý z jejich prstýnků sebou do zlatnictví, tam vám rádi poradí. - Zásnubní prsten musí obsahovat kámen (ne perlu, která je symbolem slz). O tom, jaký zvolit snubní prsten, píšeme detailně v dalším článku.
- Při žádosti o ruku si muž obvykle klekne na jedno koleno. Je to starý zvyk a i když se vaše polovička navenek tváří, že je to směšné, v tom správném okamžiku to určitě ocení. A vás to určitě nezabije.
Pokud se budete držet našich rad, mělo by to dopadnout dobře, to znamená, že vaše vyvolená by měla říct ano. Blahopřejeme.