Jak vybrat svatební kytku?

Svatební kytka

Výběr svatební kytice záleží zcela na vkusu nevěsty – je ovšem třeba brát do úvahy styl svatby, svatební šaty, či roční období – a od toho se odvíjí i svatební kytice a k tomu i celková svatební výzdoba. Vše by mělo tvořit promyšlený a kompaktní celek.


K samotné svatební kytici náleží i ozdoba do klopy pro ženich, kytičky pro matku nevěsty a tchyni, kytky pro družičky, kytice na auto a v neposlední řadě i celková výzdoba interiéru, ve kterém se svatba bude odehrávat.
Svatební kytice by také měla podtrhnout půvab nevěsty a zakrývat určité nedostatky. Nejlepší začátek pro výběr kytice je čas, když už máte předvybrané svatební šaty, které vám padnou a znáte jejich tvar, barvu a střih.

Teď si položte několik otázek:

  • Jaké barvy preferujete
  • Které jsou vaše nejoblíbenější květiny?
  • Jaký tvar kytky by se hodil k vaší postavě? (malá, kulatá, převislá, dlouhá…)
  • Jaké bude roční období v den svatby?


Výběr kytice záleží také na tvaru postavy nevěsty. Zde jsou malé rady:

1) Nevěsta s nižší postavou
K této postavě se hodí kytice ve tvaru velké slzy, nebo-li převislé kytky, visící dolů, které dodávají iluzi výšky a postavu prodlužují.

2) Vysoká nevěsta (nevěsta kypřejších tvarů)
Tento typ postavy vyžaduje poměrně velkou kytici, která upoutá pozornost. Pokud byste použila jen malou kytičku, vaše tělo se při ní bude zdát ještě mohutnější.

3) Drobná a štíhlá postava
Zde se hodí právě malá kytička, která nebude působit příliš okatě a poutat přílišnou pozornost. Lidé se mají dívat na nevěstu, ne pouze na její kytici!

Rozhodně si nevybírejte kytici jenom na základě doporučení jiných lidí, nebo kvůli tomu, že ji měla vaše oblíbená celebrita. Každému sluší něco jiného a vy si ve svůj velký den zasloužíte svatební kytici, která zakrývá nedostatky a podtrhuje přednosti.

error: Obsah je chráněn!