Jak vybrat zásnubní prsten?

Zásnubní prsten

Jak vybrat ten správný zásnubní prsten?

Zásnubní prsten dává muž ženě – obvykle ve chvíli, kdy ji žádá o ruku. Dle tradice by měl zásnubní prsten být z bílého zlata, s drahým kamenem (briliantem, nebo jeho napodobeninou) – to je tzv. solitér. Nebo také může být použít jeden větší kámen a několik menších kolem.

V zásnubním prstenu by neměla být vsazena perla, protože ty prý přinášejí slzy… Diamant (briliant) je odjakživa symbolem stálosti a pevnosti (v tomto případě lásky a manželství).

Zásnubní prsten se nejčastěji vyrábí z bílého zlata – protože toto dává vyniknout čirosti briliantu a kámen tak nepohlcuje nažloutlou barvu. Bílé zlato je také trochu odolnější, než žluté. Při kupování zásnubního prstenu je však nutno dbát také o to, jaké obvykle nosí nevěsta šperky.

U zásnubního prstenu by měla být udaná váha v karátech. V příslušném obchodě, kde prsten pořizujete, by vám určitě měli být schopni dát i další informace – o kvalitě, barvě, čistotě a průměru kámenu v prstenu. I když průměr je spíš orientační, protože v tomto případě se jedná vždy o váhu v karátech. Kvalita kamenů se může velmi lišit.

Na závěr: jaký je rozdíl mezi diamantem a briliantem? Jedná se v podstatě o jeden a ten samý nerost – diamant. Názvy se začnou lišit až po vybroušení. Když se diamant vybrousí do kulatého brusu, začíná se mu říkat briliant.

error: Obsah je chráněn!