Levná svatba? Jde to…

Levná svatba? Jde to…

Ať už máte rozpočet 5.000 nebo 500.000 Kč, určitě si musíte svatební výdaje pečlivě naplánovat. Přemýšlejte nad každou položkou a nenechávejte nic na poslední chvíli, protože ať už takhle narychlo objednávate cokoliv, vždycky se vám to obvykle prodraží.
Levná svatba, aneb za málo peněz hodně muziky:

1. Máte vy (nebo někdo z rodiny) dům se zahradou, či dokonce chalupu? Paráda, tím můžete vyřešit hned dvě věci najednou. Zahrada vám poskytne jak krásnou květinovou výzdobu, tak i bezvadné místo pro svatební hostinu.

2. Svatební obřad si objednejte v místě trvalého bydliště. To je zcela zadarmo. Pakliže se vdáváte kdekoliv jinde (zámek Hluboká, Staroměstská radnice…) všude po vás budou chtít poplatky.

3. Pozvěte opravdu jenom rodinu a nejbližší přátele. Zdá se to zcela logické a zbytečné připomínat, ale divili by jste se, jak na to nevěsta se ženichem rychle zapomínají. Plni euforie z toho, že se budou brát, jsou schopni pozvat i lidi, které jenom kdysi potkali v tramvaji a tím svůj rozpočet na svatební pohoštění zcela zbytečně nafukují.

4. Nestyďte se zapojit i své příbuzné a přátele do organizace svatby.

Má bratránek ženicha hudební talent, či dokonce hraje v nějaké skupině? Ať se postará o hudbu. Je strýček nevěsty kuchař (cukrář)? Může pomoct s hostinou či upéct dort. Bratr zase rád fotografuje a má na to i náčiní? Je to jasné, bude fotit. Jezdí nejlepší kamarád taxíkem? Může se postarat o dopravu, atd.
5. Svatební dary – odmítněte je! Ano, čtete správně. Místo obvyklých věcí, které byste pravděpodobně dostali (příšerný obraz s jelenem v říji, nepoužitelná porcelánová souprava, či dva stejné mixéry) požádejte svou rodinu a přátele, aby své peníze investovali úplně jinak. Ať místo darů zaplatí květiny, DJ, fotografa, auto, či svatební dort.

6. Svatební oznámení – buďte originální a vyrobte si je úplně sami. Určitě máte možnost dostat se k barevné tiskárně (doma, v práci, u známého…). Popusťe uzdu své fantazii a kreativitě a vyrobte si je zcela dle vlastního vkusu. Máte zaručeno, že nikdo jiný takové oznámení mít nebude.

7. Svatební šaty – salony nabízejí loňské a předloňské modely s docela slušnou slevou, tak proč toho nevyužít? Ruku na srdce, myslíte si, že někdo pozná, že máte na sobě šaty z dva roky staré kolekce?

8. Prstýnky – ty musíte mít a určitě by měly být vyrobeny z cenného kovu, aby vám vydržely celý život. Pokud chcete ušetřit, klidně využijte starší šperky, které vaši rodiče (nebo někdo z příbuzných) již nenosí a nechte si je ve zlatnictví roztavit a udělat prstýnky třeba dle vlastního návrhu. I za to muíste něco zaplatit, ale je to suma, kterou určitě zvládnete a navíc máte jistotu, že se vám určitě budou líbit oběma.

A na závěr malá rada: nenechte si svůj svatební den otrávit tím, že máte jenom omezený rozpočet. Důležité je to, že si berete milovanou osobu a budou u toho pouze lidé, které tam opravdu chcete mít.
error: Obsah je chráněn!