Nosíte barvu roku 2018?

Každý rok v prosinci firma Pantone vyhlásí 1 trendy barvu, která v ten rok vládne napříč designem – ať už se to týká módy, šperků, bytových doplňků či firemních výrobků. Letos je to Ultra Violet. Na příští rok si ještě musíme pár týdnů počkat…
Ale co je vlastně Pantone a kdo ty barvy vybírá?

Firmu založil v r. 1963 Lawrence Herbert a vytvořil jednotný a srozumitelný systém pro identifikaci všech barev a jejich odstínů. Systém se rychle ujal po celém světě, protože jednoznačně definuje každou barvu pomocí čísel.

Nejznámější sekcí firmy Pantone je „Color Insitute“, který je zodpovědný za každoroční výběr trendy barvy a to dělá komise, složena ze samých odborníků, takže nezbývá, než jejich výběrům věřit.

2018 – Ultra Violet

Je to tak, jakmile se vyhlásí trendovka, designérské firmy celého světa ji velmi rychle zařadí do výroby svých produktů.

Ultra Violet je silná kombinace, vytvořená právě v těch správných poměrech modré a červené barvy a měla by ve vás vyvolat pocit, že se budoucnost odehraje právě teď.

No, každopádně, ať už ta věta znamená cokoliv, i my máme ve své nabídce fialkové doplňky, ale ne proto, že je to zrovna teď trendy, ale proto, že fialovou prostě jednoduše milujeme…

Prohlédnout kompletní nabídku zde

error: Obsah je chráněn!