Pravidla zásnub

Pravidla zásnub

Většina důležitých momentů v životě člověka má určitá pravidla a zásnuby nejsou výjimkou.

Zásnuby: Jsou znamením vážného životného rozhodnutí a i když už dnes nemají takový význam, jako kdysi, stále zůstávají obřadem, který by měl splňovat určité formální náležitosti.

Zásnuby dnes chápeme více-méně jako něco romantického, jako okamžik, který navždy zůstane v naší paměti a který symbolizuje vyjádření opravdové a hluboké lásky mezi dvěma lidmi.

Nejčastěji žádá o ruku muž ženu ( i když i zde se vyskytují výjimky!) a to obvykle na nějakém romantickém či jinak významném místě (třeba tam, kde se pár seznámil).

Jak na to:

– muž požádá ženu o ruku a pakliže ona souhlasí, navlékne jí zásnubní prsten

– o zasnoubení budou nejdříve informování rodiče snoubenky, až pak rodiče snoubence

– pár se sejde s rodičemi nevěsty na domluvenou rodinnou oslavu, budoucí tchyně by měla od ženicha dostat kytici v tlumených barvách, ale kytku musí dostat i nevěsta

– snoubenci a ostatní účastníci oslavy zvolí oblečení vhodného typu (to znamená NE džíny, kostkovaná košile, sportovní tričko atd.)

– snoubenec by měl být připraven na různé hodně otevřené otázky typu: kde budete bydlet, kde na to vezmete, nečekáte už miminko, kde pracujete, pijete, kouříte, berete drogy, kolik vydělávate apod.

– po úspěšném zvládnutí schůzky s rodičemi nevěsty, čeká toto opět na snoubence s rodičemi ženicha

– obě rodiny by se měly sejít a seznámit se před svatbou a domluvit jednotlivé konkrétní detaily svatební hostiny (kdo co sežene, kdo co zaplatí atd.)

– pokud se z nějakého důvodu snoubenci nakonec rozejdou před svatbou, nepsaná etiketa velí snoubence vrátit zásnubní prsten (který byl symbolem nového společného života)

– tento prsten by se pochopitelně již neměl „vrátit do oběhu“, to znamená, že by se neměl použít při dalších zásnubách s nějakou jinou ženou
A jak dlouho má trvat zasnoubení? Obvykle se páry berou do jednoho roka ode dne zásnub.

error: Obsah je chráněn!