Na letní svatbě je výhodou to, že svatební hostinu (dokonce i s obřadem) můžete uspořádat venku. Kde? Na zahradě, na zámeckém nádvoří, na pláži, na terase atd. Využijte letní nabídku a podávejte svým hostům svěží zeleninové saláty, či čerstvě ugrilované speciality.

Tipy pro letní svatbu:
  • Připravte se na všechny varianty počasí – i krásný letní den může nakonec zkazit nečekaná bouřka. Pakliže máte svatební párty venku, jsou namístě svatební stany, které poskytnou úkryt před deštěm.
  • Zkuste přesunout obřad i hostinu na pozdější odpoledne, kdy už není ten největší sluneční žár. Mějte pro své hosty připraven dostatek chlazených nápojů bez alkoholu – co takhle naaranžovat plechovky nealka v ozdobných kyblících plných ledu? Nebo mixované ovocné šťávy? Vinný střik? Výběr je jenom na vás.
  • Kde se dá v létě zorganizovat svatba? Prakticky kdekoliv venku – na hradním nádvoří, ve vaší zahradě, na pláži, na terase restaurace…
  • Vyhněte se těžkým jídlům typu svíčková apod. – nechcete přece, aby vaši hosté omdlévali. Místo toho jim naservírujte menu obsahující ryby, zeleninové saláty, ovocné mísy nebo také zmrzlinu. Smetanový dort asi taktéž nebude to pravé ořechové – co takhle malé ovocné cupcaky?
  • Na výzdobu svatební tabule můžete využít sezónní čerstvé ovoce a spoustu kytek, které kvetou všude kolem. Přiveďte k sobě světlo zapálenými pochodněmi, nebo barevnými lucerničkami, rozvěšenými po stromech.

Většina nevěst si pro letní svatbu vybere šaty na ramínka, nebo korzetové bez ramínek a ušité z lehkých a splývavých materiálů. Výhodou letní svatby venku je i to, že nemusí být moc formální.  A ještě malá rada pro nevěstu – vyhněte se jehlovým podpatkům, v těch se nedá chodit ani po trávě, ani po písku.

Nezapomeňte však, že letní počasí bývá velmi teplé, venku občas fouká větřík, nebo sprchne – a tomu by nevěsta měla přizpůsobit svůj vzhled. To znamená nevolit příliš složitý účes nebo silný make-up, který se rozteče potem, nebo deštěm. Vyberte si hladký účes a vodě odolný make-up, pro jistotu, přece jenom, když se vaši hosté příliš rozvášní, hodí vás třeba do bazénu…

Letní svatba je prostě  zajímavá tím, že se můžete klidně “odvázat” a zorganizovat si neformální a méně tradiční svatební hostinu, na kterou budete dlouhou vzpomínat.

Jaké barevné kombinace se  hodí pro letní svatbu?

Letní svatba: růžová a zelená

1. RŮŽOVÁ, PUDROVÁ A ZELENÁ:

Nenechte svého snoubence v mylném domnění, že růžová je prostě jenom pro holky. Výhodou této kombinace je to, že spolu nádherně ladí v jemné, přesto ne nudné kombinaci. Jasně růžová a zelená jsou ideální barvy pro letní odpolední venkovní atmosféru. Využijte venkovní zeleň, kterou vám nabízí sama matka příroda a pověste si zde růžové lucerničky, na keříky umístěte světýlka a na stoly drobné dekorace v růžových odstínech.


Letní svatba: růžová a žlutá

2. RŮŽOVÁ, ORANŽOVÁ A ŽLUTÁ:

Růžová je všeobecně oblíbenou holčičí barvou, ale při žluté obvykle zvedáme obočí v údivu. Jen málokterá žena má takový tón pleti, aby si mohla dovolit nosit žluté šaty. A tehdy přichází na pomoc růžová. Když své družičky obléknete do růžových šatů s decentními žlutými akcenty, bude to vypadat skvěle.

Žlutá se dobře uplatní i při stolních dekoracích – a to jak na porcelánu, tak i jako elegantní zdobení ubrusu a ubrousků. Do váz můžete naaranžovat růžové květy svázané žlutými mašlemi.


Letní svatba: růžová a šedá

3. RŮŽOVÁ A SVĚTLE ŠEDÁ (STŘÍBRNÁ):

Šedá (stříbrná) je velmi elegantní a jejím použitím při dekorování letní svatby dosáhnete vizuálního utlumení teploty.

Výhodou šedé je také to, že se dá kombinovat prakticky s jakoukoliv barvou. V kombinaci s růžovou je prostě báječná a dá se použít jako hlavní barva s růžovými akcenty – nebo přesně naopak.


Letní svatba: modrobílá

4. MODRÁ A BÍLÁ:

Uričtě jste už viděla fotky řeckých domků, natřených na bílo, se sytě modrými střechami. Pro svou letní venkovní svatbu použijte přesně tuto středomořskou kombinaci a dosáhnete nevídaného efektu. Postavte modré vázy na bílé ubrusy, bílé kytky svažte modrými stužkami.

Naprosto dokonalého  letního efektu dosáhnete použitím modrobílých námořnických proužků – na dekoracích, ubrusu či svatebním oznámení.


Letní svatba: žlutá a modrá

5. ŽLUTÁ A MODRÁ:

Žlutá všeobecně nepatří k nejoblíbenějším barvám, v kombinaci s modrou však vypadá neodolatelně. Modré šaty s ozdobou žluté kytky jsou přímo skvostné, nebo také i kytka žlutých květů svázaných modrou stužkou.

 


 

Letní svatba: bílá, černá, červená

6. ČERVENÁ, ČERNÁ A BÍLÁ:

Bílá s černou patří ke svatební klasice, ale jenom tyto dvě barvy spolu osamotě můžou působit nudně – přidejte k nim červené akcenty na dekoracích – napři. na dortu, na ozdobách, nebo na stůl dejte vázy s červenými květy.

 


Letní svatba v zelených odstínech

7. NĚKOLIK ODSTÍNŮ JEDNÉ BARVY:

Vyberte si jenom jednu jedinou oblíbenou barvu a tu použijte v několika odstínech, které spolu báječně ladí a navzájem se doplňují. Oblíbenou barvou pro tento efekt je modrá, která se mimořádně hodí pro letní svatby, protože svým chladným odstínem připomíná oceán a zklidňujte tak horkou letní atmosféru.

 
 

Doporučené články

error: Obsah je chráněn!