Svatby v čase koronaviru

Dle statistik to zatím vypadá, že letos se konalo nejméně svateb od r.1918. Není se čemu divit, vzhledem k pandemii se nařízení a omezování od vlády neustále mění a dalo by se říct, že za současných podmínek se organizace svatby ani nevyplatí.

Kolik lidí si můžete pozvat?

Svatby se můžou konat max. s deseti účastníky, vč. snoubenců, oddávajícího, fotografa, svědků apod. Takže tam vecpete max. tak své rodiče a padla. 

Restaurace a bary jsou úplně uzavřené, nicméně svatební hostina se zde konat může (přesně do půlnoci, jako v pohádce). Další háček je ovšem v tom, že po deváté večer nesmí na ulici ani noha, takže reálně hrozí, že vaši hosté po skončení slavnosti zaplatí mastnou pokutu za to, že se vracejí domů.

Nezapomínejme ani na to, že roušky jsou povinné ať chcete či nechcete a to úplně všude. Sundat si ji můžete jenom při focení a u jídla. Takže bude potřeba dbát na to, aby se vám rouška hodila ke svatebnímu oblečení (ano, lze to zařídit), na výběr dodavatelů roušek se můžete podívat zde.

Sečteno a podtrženo, svateb v r. 2020 se konalo nejméně za posledních 100 let. Z této statistiky vybočuje letošní únor, který byl do počtu svateb rekordní – 2200 svateb, oproti „chudému“ březnu, kdy se jich stihlo konat pouhých 600.

Svatební únor 2020

„Až třetina únorových novomanželů si pro svůj svatební den zvolila sobotu 22. 2. 2020 a na svatební obřady byla bohatá i sobota 29. 2. a čtvrtek 20. 2.,“ shrnuli statistici.

 

 

error: Obsah je chráněn!