Svatební doprava

Svatební doprava

SVATEBNÍ DOPRAVA A VŠE S NÍ SPOJENÉ – To, jak si zorganizujete svatební dopravu, záleží zcela na vašem vkusu, kreativitě, stylu svatby a v neposlední řadě také na vašich finančních možnostech. V každém případě u svatební dopravy platí určitá nepsaná pravidla.
Co všechno se dá při svatební dopravě využít?

  • rodinná auta
  • taxíky
  • najaté limuzíny, autobusy
  • kočáry atd.

První pravidlo říká, že nejvíce ozdobené je auto (dopravní prostředek), ve kterém jede nevěsta. Auto pro ženicha i nevěstu nemusí být superluxusní, ale určitě musí být vyčištěné a vyzdobené. Na auto nevěsty se zvykla dávat sedící panenka, nyní jsou trendem spíše velké floristické vazby se svatebními doplňky. Ozdobená bývají i boční okénka, dokonce posledním trendem jsou přelepovací SPZ s nápisy (Žěnich, Nevěsta, Novomanželé… ).

Řazení svatební dopravy před obřadem:

1. Jako první jede ženich v autě se svými rodiči a svědkem.

2. Následují auta dalších svatebčanů. Svatebčané jezdí buď ve svých autech, které je nutno před obřadem vyzdobit, případně v předem objednané taxi dopravě. Taxi služby jsou schopny si své vozy vyzdobit samy, za mírný poplatek, což vám ušetří další starosti.

3. Jako úplně poslední jede nevěsta, spolu se svými rodiči a svým svědkem. Na místo obřadu dorazí jako poslední až po určitém časovém odstupu, aby všichni svatebčané již stihli vystoupit ze svých aut a při výstupu ji obvykle pomáhá svědek. Nevěstino auto by tedy nemělo parkovat na parkovišti spolu s ostatními auty, ale mělo by zajet až před vchod místa, kde se obřad odehrává, teprve pak zaparkovat.
Řazení svatební dopravy po obřadu:

1. Po obřadu už jede ženich spolu s nevěstou v autě, kterým původně přijela ona sama s rodiči. Pakliže jednou najatou velkou limuzínou pro vícero osob, jedou s nimi i jejich rodiče, případně svědci.

2. Rodiče z obou stran by měli jet v autě ženicha (pokud nejednou s novomanželi v limuzíně).

3. Poslední jsou svatebčané.

I u svatební dopravy, stejně jako při celém svatebním obřadu platí, že nejdůležitější osobností je nevěsta, na ni se obvykle upírá největší pozornost.
error: Obsah je chráněn!