Seznam svatebních hostů je obvykle ožehavým tématem, nad kterým se snoubenci (popřípadě i jejich rodiče) dost často hádají, usmiřují, hádají, škrtají, plánují, hádají a tak stále dokola. Vzhledem k tomu, že dnes si téměř každý své výdaje musí pečlivě hlídat, je nutno promyslet seznam svatebních hostů velice důkladně, jelikož je to právě svatební hostina, která ukousne největší část rozpočtu.
Takže máte-li již rozmyšleno, koho pozvete URČITĚ, nastává dilema, koho byste pozvat měli, ale NEPŘEJETE si to, ať už jsou vaše důvody jakékoliv.

A my vám dnes poradíme, koho vlastně pozvat nemusíte:

  • Rozdělte si hosty podobně, jak se dělí hollywoodské hvězdy: tzv. A list a B list. Áčkový seznam obsahuje hosty jako rodiče, sourozence a jejich partnery, svědky, družičky, nejlepší přátele apod. B list jsou zase lidé, které máte i docela rádi, ale jaksi jste s nimi ztratili kontakt. Jsou to např. spolužáci ze střední, lidé, kterým jste byli na svatbě před pěti lety, bývalí sousedé, bývalí kolegové atd. Svatba není střetávka, je to intimní obřad váš a vašho partnera a podle toho si zařiďte i seznam svatebních hostů.
  • Bývalí partneři. I kdybyste se svým bývalým milencem byli fakt skvělí kamarádi, jeho přítomnost (nebo dokonce účast VŠECH bývalých partnerů) je naprosto nežádoucí. Kdysi to byl váš intimní partner a teď by měl být svědkem, jak vstupujete do nové fáze života s někým úplně jiným… A váš novopečená manžel by musel snášet jeho přítomnost na obřadu, který by měl patřit pouze vám a jemu. Takže bývalí a bývalky – NE!
  • Partneři družiček a družbů. Jejich počet by váš finanční plán mohl pěkně rozhasit. Zvykem bývá spárovat single hosty, kteří na veselce budou a vytvořit z nich dvojice.
  • Váš šéf. Je jedno, jak uvolněná atmosféra vládne na vašem pracovišti, pracovní známosti na intimním rodinném obřadu nemají co dělat.  Navíc dost hrozí, že se někdo (třeba i vy!) opije a ztropí scénu a to se pro oči šéfa moc nehodí.
  • Příbuzní / přátelé, kteří nezvládají alkohol. Je možné, že k nim máte i tak vřelý vztah, ale jestli víte, že určitě něco vyvedou, tak je radši nezvěte a vyhněte se tak problémům hned od začátku.
  • Vzdálení příbuzní. Bratrance tetičky vašeho strýčka z druhého kolena opravdu zvát nemusíte. Nepátrejte po svém rodokmenu, za chvíli byste zjistila, že jste příbuzná i s Juanem Carlosem z Kolumbie… Pozvěte opravdu jenom nejbližší rodinu.
  • Sousedé. To, že sdílíte stejný dvůr a do práce jezdíte stejným autobusem automaticky neznamená, že váš soused musí být i hostem na vaší svatbě. V tomto případě opravdu postačí jenom svatební oznámení.

Pakliže se budete držet našich rad, je docela šance, že váš rozpočet se vám povede ukočírovat.
Doporučené články

error: Obsah je chráněn!