Svatební šaty – typy rukávů

Svatební šaty – typy rukávů

Svatební šaty – typy rukávů: Trend poslední doby velí svatební šaty bez rukávů a dokonce i bez ramínek. Nevěsta tak má odhalená ramena i hruď, což je možno využít na dozdobení efektními šperky, dlouhými rukavicemi, nebo bolerkem. Pakliže vy patříte k těm ženám, co preferují rukávy, přinášíme vám výběr základních typů.

 

zas2-336x280.jpg

 

Výběr rukávů pro vaše svatební šaty záleží na celkovém stylu šatů, jakož i na momentálních trendech nebo na tom, co je vám pohodlné, co se vám líbí a samozřejmě co se k vám hodí.

Svatební šaty rukávy
 

rukávy

Čepečkový rukáv
Přikrývá jenom vršek ramena a perfektně sedí ženám s úzkými rameny a štíhlýma rukama.

 

 

 

rukávy

Okvětní lístek (nebo tulipán)
Velmi hezký a rafinovaný. Křižuje vršek ramena ze dvou stran, podobně jako okvětní lístek na kytici. Je univerzální a hodí se pro všechny typy ramen, ale opravdu dobře vypadá na velmi jednoduchých a moderních šatech.

 

 

 

rukávyTričkový
Podobně jako na tričku s krátkým rukávem, je tento rukáv jednoduchý a končí v polovině ramena nad loktem.

 

 

 

rukávyJuliet

V 80-tých a 90-tých letech patřil mezi nejvíc využívané rukávy svatebních šatů. Na vršku ramena je nadýchaný, ale zbytek ruky je vypasovaný. Určitě se nehodí pro ženy se širokými rameny, které by ještě víc rozšiřoval. Dneska se už vůbec nepoužívá.

 

 

rukávyBalonový
Dramatický vzhled – na vršku ramena je rukáv nafouknutý do tvaru balonku, opět se nehodí pro ženy se širokými rameny. Patří spíše do historie, stejně jako rukáv typu Juliet.

 

rukávy

Poetický (romantický)

Tento rukáv je nafouknutý po celé délce ramena (dolů se opět zužuje), je široký a vzdušný
.

 

Zvonový rukávZvonový

Na vršku ramena je úzký, směrem dolů se rozšiřuje, připomíná styl 70-tých let. Zvonový rukáv může být jak dlouhý, tak krátký
.
error: Obsah je chráněn!