Určitě znáte ten starý svatební zvyk, kdy novomanželé vycházejí z kostela (radnice, zámku, atd…) a hosté na ně házejí spršky rýže, která jim má v manželství přinést hojnost a štěstí.
Ale i tato tradice se dá pojmout netradičně – stačí obyčejnou rýži nahradit něčím jiným – např. plátky růží, či sušenou drcenou levandulí, fantazii se meze nekladou. Přečtěte si naše tipy na ozvláštnění tak prastarého zvyku… Jo, a nezapomeňte upozornit svého fotografa, ať tu spršku pečlivě zdokumentuje, na fotkách to vypadá báječně!

Tip: ať už se rozhodnete pro cokoliv, naaranžujte si všechno, co vaši hosté budou na vás házet, do košíčků, či papírových kornoutů, které budou mít na starosti družičky. Ty po skončení obřadu kornouty rozdají hostům a sprcha štěstí může začít!
A co všechno můžete využít místo obyčejné rýže?

1. Ptačí zob

Zdá se vám to divné? Ptačí zob je směsí nejrůznějších semínek mnoha tvarů a barev a dohromady tvoří zajímavý a kreativní celek, který se perfektně hodí pro svatební spršku. A navíc je to ekologické, co zůstane, sezobou místní holubi…

2. Drcená levandule

Dá se koupit v malých sáčcích, dobře to vypadá a taky skvěle voní!

3. Sušené plátky růží

Není nic romantičtějšího, než jemné plátky růží, snášející se na novomanžele, obklopené rozjařenými hosty. Plátky růží jsou sušené speciální technikou, takže si zachovají barvu, tvar i vůni.

4. Třpytky

Zasypte je sprškou blýskavých třpytek a udělejte si pak nezapomenutelné fotky!

5. Papírové konfety

Jsou levné, je jich hodně a nadělají spoustu parády!

6. Bubliny

Můžou být ty z bublifuku, ale existuje i další – luxusnější alternativa. Bubliny ze šampáňa! Až novomanželé vyjdou ven, bouchněte rychlé špunty a postříkejte je sprškou zlatavého moku (ale opatrně, ať nevěstě nezničíte účes i šaty!)

7. Speciální svatební rýže

Není to klasická rýže, kterou organizátoři svateb neradi vidí, je vyrobena ze speciálního materiálu a má tvar srdce. Perfektní záplava lásky!
Doporučené články

error: Obsah je chráněn!