1. Příliš mnoho poradců

Jistě, při výběru těch nejdůležitějších šatů svého života potřebujete mít někoho sebou. Někoho, kdo vás dobře zná, má vás rád, ale zároveň vám dokáže říct pravdu do očí. Vezmete-li si sebou do svatebního studia 10 lidí, budete pravděpodobně slyšet 10 různých názorů a to ve vás zákonitě vyvolá zmatek a nakonec si žádné šaty nevyberete.
Při zkoušení svých vysněných svatebních šatů byste měla u sebe mít maximálně dva rádce – např. maminku, sestru, nejlepší kamarádku apod. A také byste měla mít alespoň základní představu o tom, co vlastně hledáte.

(Ženicha si sebou raději neberte, ten by svatební šaty své vyvolené před svatbou vidět neměl. Sice je to pověra, ale má to něco do sebe, bude to pro něho jistě krásné překvapení, až vás uvidí kráčet uličkou nastrojenou a vzrušenou ze svatby…)

2. Moc brzy, nebo moc pozdě

Výběr svatebních šatů nemůžete nechávat nakonec, ale nezačínejte s tím příliš brzy. Měla byste URČITĚ znát datum, místo a styl svatby – až pak můžete vybírat jak šaty, tak doplňky – botky, závoj, kabelku atd. Svatební šaty korespondují s ročním obdobím a tématem svatby, takže nehrozí, že se na plážové svatbě budete potit v taftových šatech s dlouhými rukávy, či naopak, uprostřed ledna budete mrznout před radnicí v lehkých šifonových šatičkách na ramínka a s otevřenými sandálky.

3. Odolejte pokušení

V průměru si nastávající nevěsty vyzkoušejí 5-7 šatů, všeobecně byste neměla zkusit víc než 10 modelů. Pokaždé, když si něco obléknete, dejte si načas. Prohlédněte se detailně ze všech stran, zblízka i zdaleka, projděte se, sehněte, zvedněte ruce, dělejte různé věci a nechte svůj doprovod, aby celou tuto činnost sledoval. Šaty by vám měly perfektně sedět, netlačit ani neviset, zdůrazňovat vaše přednosti a potlačovat nedostatky.

Pakliže se necháte pohltit bohatou nabídkou vybraného salonu, nakonec budete vyčerpaná a zapomenete na to, co vlastně hledáte. 

Jak poznáte, že vám šaty opravdu sluší? Tak, že všichni při pohledu na vás zkamení a dělají jenom “och” a “ách”  :-))) 

Dobrá rada: rozhodně si NIKDY nezkoušejte šaty, které byste finančně nezvládla. Obvykle se nevěstě moc líbí a je zbytečně nešťastná… V dobrém svatebním salonu vám tuto zkušenost jistě potvrdí.

4. Nedejte se zlákat výhodnými slevami

Salony občas nabízejí zvýhodněné akce či balíčky – starší modely se slevami a vy s vidinou toho, jak báječně ušetříte, si vyberete sice špatně padnoucí, ale přesto levné šaty.

Chyba. 

Toto není to správné místo na šetření. Svatební šaty vám musí padnout jako druhá kůže, nikde vás nesmí nic omínat ani tlačit, nic nesmí vyčnívat či dokonce překážet a hlavné a především vám musí fantasticky slušet!

 


5. Nechcete si přiznat svou skutečnou velikost

Máte pár kilo navíc a stydíte si to přiznat i sama před sebou, natož před asistentkou ve svatebním salonu, plném snových hadříků pro anorektičky. Ale to vám nepomůže, máte-li velikost 44, do třicetosmičky se prostě nenarvete. A nepadne vám ani 42, jenom zbytečně upozorníte na svoje špeky. 

Nebojte se, svatební šaty sluší i boubelkám, ale musíte si vybrat svou velikost!

6. Nebojte se vyzkoušet něco nového

Dle statistik v průměru 90% nevěst odchází z půjčovny s něčím úplně jiným, než co si původně představovaly! Takže i když máte nějakou hrubou představu toho, co byste chtěla, nechte se přesvědčit a vyzkoušejte i něco nového, co by vás předtím ani nenapadlo, možná budete překvapená, jak vám to sluší! 

Šaty nedokážete posoudit jenom z toho, jak vypadají pověšené na ramínku, je nutné si je vyzkoušet. 

7. Nenechte se do ničeho tlačit

Rozhodně se nenechte zviklat svým doprovodem, či prodavačkami, které vás tlačí do nákupu něčeho, v čem se vy sama necítíte příliš dobře. Pakliže jste na pochybách, nerozhodujte se ihned, zkuste se na to vyspat a znova popřemýšlet.

8. Nezkoušejte si šaty, které se nemůžete dovolit

Ve výloze salonu uvidíte přenádherné svatební šaty svých snů a zatoužíte si je vyzkoušet. Paráda, padnou vám jako ulité a přesto, že znáte jejich luxusní cenu a víte, že na to nemáte, neodoláte pokušení a vrtíte se v nich před zrcadlem. Pak je ale stejně musíte sundat a zkusit si něco jiného a máte zbytečně zlomené srdce.

Naše rada zní: zkoušejte si jenom to, o čem stoprocentně víte, že nakonec zaplatíte.

9. Navštivte vícero salonů

Rozhodně doporučujeme návštěvu vícero salonů a nezůstávejte hned v tom prvním, který objevíte a kde se vám líbí nějaké šaty. Vyzkoušejte vícero stylů, prozkoumejte nabídky půjčení či prodeje ve různých podnicích a ponechte si dostatek času na rozhodování.

10. Neberte si sebou svého drahého

Vaše šatičky by pro něj měly zůstat krásným tajemstvím, rozhodně ho nepotěší, když vás náhodou uvidí v nějakém modelu, který vám zrovna moc nepadne a nesluší vám. Takže při výběru správného modelu by vám měl asistovat někdo úplně jiný – viz bod 1.

cerny-468-60.png

Doporučené články

error: Obsah je chráněn!