Půjčení svatebních šatů – jak na to?

Při plánování svatby je důležitý celkový rozpočet, z něhož největší čásku nejspíš ukousne svatební hostina. Ale pro každou nevěstu jsou stejně nejdůležitější svatební šaty a doplňky, kvůli kterým mnoho žen raději oželí spoustu věcí na svatbu, jen aby si mohly půjčit ty pravé a vysněné šaty.


Půjčení svatebních šatů – rady, tipy, návody

  • Stanovte si maximální částku, kterou do půjčovného chcete investovat. Tato částka by měla obsahovat i půjčovné (příp. prodejní cenu) za doplňky – závoj, ozdoby do vlasů, boty, rukavice, kabelku, pelerínku či boa.
  • Udělejte si přehledný seznam půjčoven ve svém blízkém (či vzdálenějším) okolí – informace byste určitě měla najít na netu, kde dnes inzeruje úplně každý.
  • Promyslete si styl svých šatů – záleží i na ročním období a celkovém stylu svatby. Nezapomeňte, že šaty si musíte rezervovat často i několik týdnů (či dokonce měsíců) předem, takže si předem napište, které doplňky k nim ještě budete potřebovat – např. v létě zkoušíte šaty, které oblečete uprostřed prosince, takže je potřeba vybrat i kabátek, nebo dvoje boty (zimní a taneční)
  • V půjčovně si vyzkoušejte několik druhů šatů– třeba i takové, které se vám na obrázku zrovna moc nelíbily. Budete překvapená, jak se realita liší od nasvícených fotek! Osahejte si materiál, nechte si poradit, vemte sebou dobrou kamarádku, která vás dokáže kriticky zhodnotit.
  • Nezapomeňte si sebou vzít boty na vysokém podpatku! Délka sukně vám musí perfektně sedět a tak si je zbytečně budete zkoušet k letním vietnamkám.
  • Ve většine půjčoven vám šaty doupraví na míru – výstřih, řasení, sukni… Doladí vám i ostatní doplňky, často nabízejí i vhodnou obuv.
  • Pokud si vyberete, model šatů se zkouší v průběhu času před svatbou několikrát – poprvé, když si vybíráte, podruhé, když si dolaďujete doplňky a požadavky na úpravu a pak těsně před svatbou.
  • V mnoha půjčovnách nabízejí k půjčovnému i malý dárek -např. podvazek, ozdobu do vlasů apod.
  • Ceny půjčovného? Závisí od jednotlivých modelů – nejnovější a značkové jsou nejdražší, neznačkové a starší jsou samozřejmě za menší peníz. Půjčovné je obvykle na 4 dny a pohybuje se v relacích od 2.500,- do 15.000,- kč.
  • A nakonec – vyberte si pouze ty šaty, ve kterých se vy sama cítíte dobře a připadáte si krásná. Prodavačka v salonu vám možná bude tvrdit něco, co není pravda, jen aby vás natlačila do půjčení dražšího modelu, ale jste to pouze a jedině vy, kdo rozhoduje!
error: Obsah je chráněn!